Çarşamba, 05 Ağustos 2020

Öncelikle Merhabalar, Firmamızdan Araç Kiralamak İstediğinizde Sizlere Bu Hizmeti Sunabilmemiz İçin Bazı Gerekli Evraklara İhtiyacımız Var. Bunlar Nedir Derseniz, Kimlik veya Pasaport, Ehliyet, Güvence İçin Kredi Kartı Bilgileriniz, Eğer Kredi Kartı Bilgilerinizi Vermek İstemiyorsanız, Sizlerden Küçük Bir Depozito Miktarı Alarak Araç Kiralama İşlemini Gerçekleştirebiliriz. Ödediğiniz Bu Depozitoyu da Kiralama Süreniz Bittikten 3 Gün Sonra Eğer Kiraladığınız Aracın Plakasına Bir Trafik Cezası veya Sözleşmeye Uymayan Bir Hasar Oluşmamış ise Sizlerin Vereceği Banka Hesap Numarasına İade Ediyoruz.

Gerek Ercan Dalaman Rent a Car Ofisimizde, Gerek Web Sitemizde, Müşterilerimizi Sözleşmede Yer Alan Sorumluluklarını Hakkında Bilgilendiriyoruz. Daha Detaylı Bilgi İçin 0 543 301 0301 Nolu Telefonunumuzu Arayarak Firma Yetkilimizden Bilgi Alabilirsiniz..

Araç Kiralama İşleminin Hukuken Gerşekleşmesi ve Araç Teslimi Yapabilmemiz İçin Şözleşme İmzalamanız Gerekmektedir. Sözleşmede Aracın Özelliklerini, Kiralama Süresini, Bedelini, Yakıt ve Hasar Durunlarını Belgeleyen Araç Teslim Formunu Karşılıklı Anlaşarak İmzalayarak Aracınızı Kiralamış Oluyorsunuz. Bu Konuda Sizlere Aracı Teslim Ederken Daha Fazla Bilgilediriyoruz. Sözleşme Yazılıp İmzalandıktan Sonra Yolculuğunuza Devam Edebilirsiniz. Bizlerde Sizlerden Aldığımız Sözleşme Formunda Yer Alan Bilgilerinizi KABİS yani Polis Kimlik Bildirim Sistemine Online Kayıt Ediyoruz.

Kiraladığınız Araç İçinde Sizlerin de Sorumlulukları Var. Dalaman Rent a Car Firmamızdan Kiralamış Olduğunuz Aracı İklim Koşulları ve Kara Yolları Trafik Kurallarına Uymanız, Şehir içi veya Sehir Dışı Hız Sınırlarına Uymanız, Park Yasağı Olan Yerlere Aracı Park Etmemeniz, Can ve Mal Güvenliğinizi Sağlamanız Bizler İçin Çok Önemlidir. Araç İle Drift Yapmak, Aracını Hızını Dayanıklığını Test Etmek, Başka Birisine Kiraya Vermek veya Araç Kullanmayı Öğretmek İçin Kullanamazsınız. Aracı Kendiniz Dışında Bir Başkasına Vermek Suç Teşkil Eder ve Tüm Sorumluluk Kiralaya Aittir.Oluşacak Her Türlü Hasarlar Kiralayandan Tahsil Edilir. Aracın Anahtarını Kaybetmek veya Suya Düşürmek Sizin Sorumluluğunuzdadır. Aracı Firmamıza İade Etmiş Olsanız Dahi, Aracın Sizin Kullamınızda Olduğu Döneme İlişkin sonrada Ortaya Çıkabilecek Herhangi İşlenmiş Bir Suç, Park Cezası, Trafik Cezası, Kaçak OGS ve HGS Geçişleriniz Sorumlulukları Size Aittir.

Araç  Kiralama ofisimizden kiralamış olduğunuz, Aracı ve hiçbir parçasını satamaz, devredemez, kiralayamaz ya da elden çıkartamazsınız. Ücret karşılığı yada ücrestsiz dahi olsa, aracı sözleşmede yer alan isimler dışında herhangi bir veya birden fazla kişilerin kullanımına veremezsiniz. Herhangi bir kişiye araç üstünde yasal haklar tanıyamazsınız ve size ait olan kendi haklarınızı devredemezsiniz.

Hiçbir koşulda araçta bulunan fren, debriyaj, şanzıman yağları veya motor soğutucuları sıvı düzeylerini kendinizin ve 2. şahıs kişilerin güvenliği için tamamlamayınız. Aracın gösterge tablosunda herhangi bir uyarı ışığı yanması veya düşük yağ düzeyleri görülmesi halinde derhal bizimle temasa geçiniz. Acil durumlarda 24 saat ulaşabileceğiniz telefon numarası aracı teslim aldığınız Dalaman Rent A Car ofisimizdeki yetkili kişi tarafından size verilecektir.

Araçla ilgili herhangi bir aksaklık tespit ettiğinizde, acil durumlarda sizlere verdiğimiz telefon numarası ile bizi uyarmanız gerekmektedir. Herhangi bir yazılı izin olmaksızın bir kişinin araç üstünde çalışmasına izin vermeyiniz. Aracı size teslim ettiğimiz esnada belirtilen noktalara, çalışma saatlerimiz içerisinde getirmeniz gerekmektedir.

Araç kiralama süresinin bitmesi sonucu iade durumunda kontrol edilerek, çalışan personelimiz ya da yetkilendirdiğimiz kişiler tarafından görülerek ve onay verilmesi sonucu teslim alınmalıdır. Eğer aracın durumunu siz kontrol edemeyecek durumdaysanız veya aracı çalışma saatleri dışında iade etme durumunu sizinle anlaştıysak, Dalaman Araç Kiralama firması olarak yetkilendirdiğimiz kişi ya da bizim personelimiz tarafından yapılacak incelemeyi peşinen kabul etmiş ve durumu tespit edilinceye kadar geçen sürede ortaya çıkacak zararlardan sorumlu olacaksınız.

Aracı, alkollü veya uyuşturucu etkisi sağlayan maddeler almış bir şekilde kullanamazsınız. Araç üretim firmasının belirlemiş olduğu kapasite üzerinde yolcu taşıyamaz ve Türkiye sınırları dışına çıkaramazsınız.

Aracın Emniyet güçleri tarafından herhangi bir sebep için alıkonulmasından dolayı ortaya çıkabilecek zararlar ve aracı kiraya veremediğimiz günlerin ücretleri, Dalaman Ercan Rent A Car firması olarak size sunduğumuz Araç Teslim Formunu imzalamakla sigorta şartlarımızı kabul etmiş olursunuz.

Kiralayacağınız araç, çarpma, çarpılma, çalınma ve hırsızlık girişimine karşı koruma altına alınmıştır. Üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar da trafik sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır.

Sigortaların geçerli olabilmesi için: Kazanın, araç kiralama sözleşmesinde adı geçen kişilerden biri tarafından kullanılırken gerçekleşmiş olması,

Aracın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması veya çalınması durumunda, (aracın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmış olması,

Araç kullanımı sırasında kesinlikle alkol alınmamış ve/veya uyuşturucu etkisi altında olunmaması,

ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın gerçekleşmiş şekline göre, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurulmuş olması,

Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmiş olmalıdır.

Sürücüde kanun çerçevesinde belirtilmiş yaş sınırına uymuyorsa,

Sürücü belgesiz araç kullanılıyorsa Sürücüde alkol, uyuşturucu veya akıl sağlığı şüphesi varsa,

Kamu kurumlarına ait maddi ve manevi zarar meydana gelirse,

Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,

Trafik kazası ölüm ve / veya bedeli zarar ile sonuçlanmışsa

Sigortalar hakkında daha detaylı bilgiyi Ercan Dalaman Rent A Car ofisimizden alabilirsiniz. 

GİZLİLİK Firmamıza araç kiralamak üzere vermiş olduğunuz bilgileri, 3.şahıslarla ticari amaçlı olarak paylaşılmamaktadır; kişisel gizliliğinize Dalaman Rent a Car firması olarak maksimum önemi vermekteyiz.

Bize paylaşmış olduğunuz bilgileri, rezervasyon almak, sizi müşteri listemize eklemek, ödeme almak ve kiralama sözleşmesinde belirtilen koşullara uygun olarak, araç sizin kullanımınız dayken ve döndükten sonra ortaya çıkabilecek takip gerektiren konuların araştırılması amacıyla kullanabileceğimizi kabul edersiniz, istatistik ve pazar araştırması amaçlı da kullanılabilmektedir. Eğer kiralama sözleşmesi koşulunda  belirtilen kurallara aykırı davranırsanız, bir sonraki araç kiralama esnasında sizinle ilgili karar vermede kullanmak üzere bunu kayıtlarımıza alabiliriz. İş-bu kiralama sözleşmesinde adı geçen kişi ve ek sürücülerin bilgileri, kamu kuruluşları ve mahkemeler tarafından talep edildiğinde paylaşabileceğimizi kabul edersiniz.

SÖZLEŞMEYİ SONLANDIRMA Kira bedellerinin belirtilen zaman diliminde ödenmemesi durumunda, sözleşme hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeniz tek taraflı fesih olur. Bu durumda otomobilin derhal Ercan Rent A Car Ofisine iade edilmesi gerekmektedir. Sözleşme sonunda veya sözleşme feshinde aracın iade edilmemesi halinde kiracı, emniyeti suistimali suçunu işlemiş olduğunu kabul eder. Sözleşmenin tarafımızca tek taraflı olarak sonlandırılmış olması, söz konusu sözleşmeden doğan borçlarımızı tahsil etmemizi engellemeyecektir.

Sözleşmede belirtilen ana kuralları yerine getirmemiş olmanız halinde sözleşmeden ve yasadan kaynaklanan haklarımıza dayanarak uğramış olduğumuz zarar, ziyan ve gelir kaybının tahsili amaçlı ek ücretler talep edilmektedir.

dalaman rent a car, dalaman araç kiralama, dalaman rent a car firmaları,dalaman rent a car fiyatları, dalaman rent a car airport, dalaman havalimanı rent a car, dalaman kiralık araba